Blog


 

Milujete klasické záhady a la Agatha Christie? Sedíte před televizními obrazovkami, když běží Vraždy v Midsomeru? Ještě vás nikdo nepřesvědčil o tom, že ty NEJ detektivky se odehrávají na anglickém venkově, kde si místní vidí až do talíře? V tom případě si nenechte ujít tuhle novinku z nakladatelství Motto.

Píše se rok 1994. Před rokem se rozpadlo Československo, jednotlivé policejní složky se snaží dokázat, že je nic nespojuje s dřívější diktaturou, a Richardovi Krauzovi přistálo na stole hned několik případů. Jak se s nimi popasuje? A jak se vyrovná s faktem, že se ve městě začíná rozpínat mafie?

Píše se rok 14 n. l. Římský centurion Tullus se vzpamatovává z potupné porážky svého vojska a vymýšlí, jak by se pomstil zrádcům. Germánský válečník Arminius plánuje další tažení proti Římanům, ale moc dobře ví, že si nejdříve musí vyřešit řadu rodinných problémů. Ti dva jsou jako oheň a voda a z dřívějších kamarádů jsou nyní nepřátelé na život a...

"Železný dům" vám zrychlí dech a vy ho neodložíte, dokud nebudete na poslední stránce. Autor využil to nejlepší z žánru thrilleru i klasické detektivní hádanky, a tak vznikl příběh s obrovským filmovým potenciálem. Tohle je jedna z mála detektivek, která ve vás vzbudí touhu stát se spisovatelem a vymyslet něco podobně komplikovaného a čtivého.

Představte si, že někde ve světě existuje váš dokonalý protějšek. Ten, z koho se vám rozbuší srdce a vy se do něj na první pohled zamilujete. Zní to idylicky? Jenomže co když je mezi vámi velký věkový rozdíl? Co když vás dělí tisíce kilometrů? Nebo co když je ten druhý sériový vrah? Knihomolové tenhle thriller zhltnou na jeden zátah a...