RECENZE: Vraždy v Cherringhamu

28.11.2020

Vraždy v Cherringhamu: Mrtvá v Temži

Matthew Costello, Neil Richards

Cherringham je na první pohled mírumilovné městečko. Čas tu líně plyne a všichni spolu dobře vychází. Ovšem pouze do chvíle, kdy je v řece nad jezem objeveno tělo mrtvé ženy.

Spisovatel Matthew Costello má na svém kontě řadu úspěšných knih. Některé byly zfilmovány a on k psaní beletrii postupně přidal psaní scénářů k filmům a videohrám. Neil Richards je především producent, ale i on napsal řadu scénářů pro filmová studia a vývojáře počítačových her. Oba pánové spolu už spolupracovali, ale kniha "Vraždy v Cherringhamu: Mrtvá v Temži" je jejich prvním knižním projektem. Jde o první díl série, která má před sebou bezpochyby slibnou budoucnost. Knihu u nás vydalo nakladatelství Alpress.

"Vraždy v Cherringhamu: Mrtvá v Temži" jsou v současné produkci napínavých románů velmi příjemným překvapením. Žánrově jde o klasickou detektivní hádanku a vy budete mít už po několika stránkách pocit, že jste se ocitli ve vísce slečny Marplové nebo v kulisách seriálu Vraždy v Midsomeru. Je znát, že oba pánové se v žánru orientují a mají načteno. Také je vidět, že ví, co jejich čtenáři chtějí. "Vraždy v Cherringhamu: Mrtvá v Temži" jsou především logická křížovka, kde jde o to najít stopy k úspěšnému vyřešení detektivní záhady.

Zločinem je zde vražda mladé ženy s pochybnou minulostí. Její úmrtí je zodpovědnými orgány považováno za nehodu, případně sebevraždu, ale dva lidé jsou jiného názoru. Sarah se vrátila do rodného města se dvěma dětmi, zlomeným srdcem a vzpomínkami na úžasnou kariéru v oblasti propagace. Kvůli dětem přijímá práci designérky webových stránek a velice se snaží, aby zapadla mezi místní. Oběť je její dávná kamarádka, a i když spolu nevycházely, Sarah nevěří tomu, že by dotyčná dobrovolně skoncovala se životem.

V jejím názoru ji překvapivě podpoří záhadný cizinec, který žije na lodi. Padesátník Jack byl brilantním vyšetřovatelem v New Yorku a do Cherrringhamu se nastěhoval kvůli vzpomínkám na mrtvou manželku. Mezi Sarah a Jackem to jiskří od první chvíle. Jsou jako oheň a voda, neustále se špičkují, ale čtenář se bude dobře bavit. Autoři nezapomněli na to, že do detektivky patří humor a že ne každý příběh musí obsahovat násilné scény a být zalitý krví. "Vraždy v Cherringhamu: Mrtvá v Temži" jsou milá detektivka, která vám vykouzlí úsměv na rtech. Protože má nádech starých dobrých časů přenese vás do míst, kde je svět ještě v pořádku.

V Cherringhamu vedle sebe žijí aristokraté i chudáci, kteří nemají co do úst. Místní si vyměňují klípky, hrají bridž a jejich kratochvílí jsou návštěvy čtenářského kroužku. Motiv vraha i jeho jednání působí realisticky a je jen dobře, že se autoři nepokoušeli o nic bombastického a šokujícího ve stylu amerických thrillerů nebo severských krimi románů. Máte-li rádi detektivky ve stylu Agathy Christie, rozhodně si knihu nenechte ujít. Bavit bude všechny, kdo chtějí provětrat své šedé buňky mozkové, a určitě ji doporučuji i těm, kteří s detektivkami teprve začínají. Díky téhle knížce přijdete detektivkám na chuť a rádi si spolu se Sarah a Jackem zahrajete na amatérské detektivy. 

© 2017. Veronika Černucká. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky