Blog


 

"Pod maskou" je mistrně napsaný krimi román, ve kterém se mísí napětí s brutalitou a dost cynickými hláškami. Hlavní hrdina je na křížové cestě za spravedlností, a i když neváhá použít pěsti, v jádru zůstává citlivým chlapcem z nedělní školy. Jeho dobrodružství připomínají kultovní příběhy americké drsné školy a na vás místo salónních řečiček čeká...

V blíže neurčené budoucnosti ovládnou zemi stroje, které se snaží vyhladit celé lidstvo. Hrstka odvážných se je snaží zastavit za vydatné pomoci mladé Rhony Longové. Což o to, dívka je to chrabrá a inteligentní, bohužel má ale jednu vadu na kráse. Nejde o člověka, ale o klon.

Londýnem obchází sadistický vrah zaměřený na matky a jejich děti. Detektiv konstábl Charlotte Staffordová z Metropolitní policie řeší svůj první případ a všechno nasvědčuje tomu, že vyšetřování ovlivní i její soukromý život.

Tess a Gus se poprvé setkali jednoho parného léta ve Florencii, kde si užívali poslední prázdniny před nástupem na vysokou školu. Od té doby se jejich cesty občas zkřížily, ale ani jeden z nich netušil, že je ten druhý jeho osudovou láskou.

Začalo to malou nevinnou lží. Jak čas běží, lež nabývá obřích rozměrů a ubližuje, kde může. Své o tom ví hrstka přátel, kteří se kvůli jedné banální prkotině dočkali hned několika tragédií. "Manželova žena" je břitký a čtivý psychologický thriller o tom, kam nás zavedou naše nejhorší vlastnosti.